آیین اختتامیه اولین دوره تربیت مدرس جامع مرکز آموزش اندیشه‌های بنیادین (مآب) 1395ـ97 + گزارش تصویری

آیین اختتامیه اولین دوره تربیت مدرس جامع مرکز آموزش مآب 1395-97 صبح روز پنج‌شنبه 24 آبان 1397 در مؤسسه آموزشی و پژوهش امام خمینی قدس سره  برگزار شد. فارغ‌التحصیلان این دوره با علامه مصباح یزدی دیدار و از بیانات و رهنمودهای ارزشمند ایشان بهره‌مند شدند.

در این دیدار، حجت‌الاسلام دکتر الهی‌راد، رئیس مرکز آموزش‌ اندیشه‌های بنیادین(مآب) با اشاره به آیین اختتامیه اولین دوره تربیت مدرس جامع، گفت: این اختتامیه بهانه‌ای شد تا دیداری با حضرت علامه مصباح داشته باشیم و از رهنمودهای ارزشمند ایشان بهره‌مند شویم.

وی در ادامه افزود: بنده موفقیت شما را در این دوره تبریک می‌گویم و از این‌که منشأ آثار بوده‌اید و در اعزام‌هایی که برای تدریس دروس طرح ولایت موفق بوده‌اید تشکر می‌کنم و واقعا جای تبریک هم دارد؛ یعنی کاری انجام شد که یقین داریم مورد تأیید و تأکید مقام معظم رهبری دامت‌برکاته می‌باشد و ایشان حتی شخصا پیگیر کارهای طرح ولایت بوده و هستند.

دکتر الهی‌‌راد افزود: مقام معظم رهبری مدظله در اهمیت طرح ولایت شاید بیش از چهل جمله و یا فرمایش دارند که از لحاظ کمی و کیفی بسیار بالاست و در آخرین جمله ایشان درباره طرح ولایت که در همین تابستان گذشته بود فرموده‌اند: «طرح ولایت فرصت بزرگی برای نظام بوده، هست و خواهد بود.»

رئیس مرکز آموزش‌ اندیشه‌های بنیادین (مآب) در ادامه افزود: یکی دیگر از تعابیر حضرت آقا درباره طرح ولایت این است که فرموده‌اند «این کار بنیان‌سازی می‌کند» بنابراین طرح ولایت یک کار مبنایی و محتوایی است و در طرح ولایت است که ما با بسیاری از مفاهیم آشنا می‌شویم و حتی با استفاده از این مفاهیم می‌توانیم با نظام فکری شهید مطهری آشنا شویم و آثار ایشان را بهتر بفهمیم و مثلا بدانیم که شهید مطهری معرفت‌شناسی را پایه و اصول می‌داند و در اصول فلسفه و روش رئالیسم ایشان کاملا مشهود است.

وی با اشاره به این که «طرح ولایت» یک تجربه 23ساله با عقبه فکری علامه مصباح دارد، اظهار داشتند: دانشجویان و طلاب استقبال بسیار گسترده‌ای از این آموزش‌های بنیادین دارند و در جهت گسترش آموزش مبانی اندیشه اسلامی باید در عرصه بین‌الملل هم، کارهایی انجام گیرد. بنابراین در حال حاضر سه عنوان از کتاب‌های طرح ولایت به عربی ترجمه می‌شود و اگر به زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر هم کتاب‌ها ترجمه شود به اساتید فراوانی نیاز خواهیم داشت.

گفتنی است: در ادامه یکی از فارغ‌التحصیلان دوره  در اهمیت مباحث و آموزش‌های طرح ولایت در محضر استاد علامه مصباح اشاراتی نمودند.