اطلاعیه؛ برگزاری بیست و چهارمین دوره طرح ولایت دانشجویی 1398

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) : در اینجا‌ (طرح ولایت) آمیزه‌ای از علم و ایمان و تفکر مشاهده می‌شود... واقعا طرح ولایت جزء کارهای بنیانی است، خیلی کارهای خوب داریم ولی بعضی کارهای خوب بنیان سازی است... این طرح آن قدر مفید و خوب و سازنده است که هرچه درباره آن سرمایه گذاری بشود به نظر من زیاد نیست.

علامه مصباح یزدی (حفظه الله): در بين علما کساني هستند که شايد بيش از 50 سال در حوزه درس خوانده و تدريس کرده اند، اما براي مسائل اساسي، جوابي حاضر و آماده و قابل ارائه ندارند. طرح ولايت که حاصل پنجاه سال کار علمي و بيست سال تجربه عملي است، عصاره اي از معلومات ضروري اسلام و نظام است که قابليت ارائه به جوانان تشنه حقيقت را دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش اندیشه های بنیادین (مآب) بیست و چهارمین دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی (حکمت اسلامی) از سوی مرکز مآب و سازمان بسیج دانشجویی در تابستان 1398 برگزار می گردد .

دوره های طرح ولایت از سال 1375 به مدت 22 سال در سطح دانشگاه ها و حوزه های علمیه سراسر کشور برای دانشجویان و طلاب برگزار می گردد.

همچنین این دوره‌ها درسال‌های اخیر برای اقشاری همچون؛ اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان علمی، فرهنگیان، پزشکان و کارکنان بعضی وزارت خانه‌ها برگزار شده است.

محتوای این دوره‌ها، سلسله دروس مبانی اندیشه‌اسلامی است که شامل شش کتاب با عناوین: معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست می باشد.

بیست و چهارمین دوره طرح ولایت دانشجویی در مشهد مقدس و در دو بازه زمانی 40 روزه در تاریخ «17 تیر تا 25 مرداد» و «30 تیر تا 7 شهریور» برای خواهران و برادران دانشجو برگزار می شود.