دیدار ریاست مرکز آموزش های آزاد با مسئولین این مرکز

حجت الاسلام و المسلمین دکتر شبان نیا در اولین دیدار با مسئولین مرکز آموزش های آزاد موسسه امام خمینی ره به تبیین اهداف و سیاست های مرکز پرداختند و مولفه هایی را به عنوان اولویت و خط قرمز مدیریتی خویش معرفی نمودند.

ایشان فرمودند: علامه مصباح یزدی ره یکی از اصلی ترین برنامه های خود در تحقق آرمان های مقام معظم رهبری را طرح ولایت می دانستند. و ما اگر بتوانیم به نحوی عمل کنیم که رضایت حضرت آقا و یک دعای علامه شامل حال ما شود، برای ما کافی است. بنابراین سعی کنیم کارهایمان را با این نیت انجام دهیم.

دکتر شبان نیا ملاک قضاوت نسبت به دوستان را عملکرد دوستان دانستند و فرمودند: الان بنده هیچ ذهنیت منفی‌ای نسبت به هیچ یک از دوستان ندارم و همه شما را نیروهای جهادی‌ای می دانم که در خط مقدم در حال تلاش هستید. و از این جهت خود را خادم شما می دانم.

خطوط قرمز غیرقابل عدول

ریاست مرکز آموزش های آزاد به تبیین مواردی به عنوان خطوط قرمزِ غیرقابل عدول پرداختند:

منویات حضرت علامه مصباح یزدی ملاک و معیار همه تصمیمات و عملکردها باشد

ما اینجا هستیم تا منویات حضرت علامه را اعمال کنیم نه منویات اشخاص دیگر را و نه منویات خودمان را. خیلی ها هستند که ممکن است نقدهایی داشته باشند ولی ما موظفیم که منویات حضرت علامه را پیاده کنیم. همه ما اعم از مدیران و غیر مدیران مکلفیم که طبق منویات حضرت علامه رفتار کنیم و اگر تخلفی از هر یک از افراد یا حتی از خود من دیدید حتما به بنده تذکر بدهید تا این خط قرمز محقق شود. البته در مدیریت‌های گذشته هم هدف همین بوده است. ولی ما می خواهیم یک تلاش مضاعف داشته باشیم. بنابراین برخی کارها را باید انجام داد و برخی موانع را باید رفع کرد.

وجود نظم در مجموعه

اگر ما خودمان نامنظم عمل کنیم این بی نظمی به جاهای دیگر و مراکز دیگر هم سرایت می کند. اگر یک جایی ما یک مقدار بی نظمی انجام دادیم مثلا یک کاری را که باید انجام دهیم، سر وقتش انجام ندادیم این خیلی بد می شود. این نظم در مورد شکل گیری جلسات در زمان مشخص شده هم هست. 
یکی از مصادیق نظم این است که دوستان پشت در اتاق‌هایشان ساعتهای حضورشان را نصب کنند تا مراجعه کنندگان بدانند که مسئولین مربوطه در چه روزهایی و چه ساعت هایی حضور دارند تا بتوانند مسائلشان را پیگیری کنند. یکی دیگر از مصادیق نظم یک مسلمان این است که هنگام نماز هیچ یک از درهای مربوط به مرکز باز نباشد و لامپ های اتاق ها نیز خاموش باشد و زمان نماز هیچ خدمتی ارائه نشود مگر در موارد خیلی خاص تا تعظیم شعائر هم محقق شود.

ایشان در پایان به این نکته اشاره کردند که ما سعی کنیم دستاوردهای مدیران قبلی را حفظ کنیم و ظرفیت های جدیدی را نیز فعال کنیم.

 

1400/06/19