دیدار همکاران و عوامل اجرایی طرح ولایت با حضرت آیت‌الله رجبی

دوره های طرح ولایت بسیار گوهرِ گرانبها و عظیمی است/ شاخص تمیز دهنده انسان از حیوانات شکرگزاریست
 
دوره های طرح ولایت بسیار گوهر گران‌بها و عظیمی است که هر کسی می تواند کوچکترین قدمی برای آن بردارد باید آن را نعمت بزرگ الهی بداند چرا که باعث می شود فرد از  زندگی انسانی برخوردار شود یا اینکه انسانیت وی  حفظ شود، در عالم چیزی ارزشمندتر از این نیست.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش‌های آزاد؛ آیت الله رجبی در دیدار جمعی از عوامل و دست اندرکاران طرح ولایت که در سالن همایش های موسسه برگزار شد در سخنانی گفتند: طبق بیان شریف امام سجاد علیه السلام در دعاهای صحیفه سجادیه شاخص تمیز دهنده انسان از حیوانات این است که شکر نعمت را بجا آورد، در واقع از بین اقسام عبادات برترین قسم عبادت است.
ایشان افزودند: اگر کسی برترین عبادات را انجام داد انسان است و برای انجام چنین عبادتی باید اولا انسان باید شناخت درستی از خودش و جهان هستی داشته باشد و بداند که خداوندی هست و از آفرینش انسان نیز هدفی دارد، و در مرحله بعدی نیز بداند که چگونه می تواند به  آن هدف یعنی قرب خدای متعال برسد و آنگاه طبق آن عمل کند که این عبادت  شکرگزاری اوست و به تعبیر حضرت امیرالمومنین علیه السلام شکر و عبادت احرار است.
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره خاطرنشان ساختند: در روایات آمده است کسی عبادت خدای متعال را می کند که خداوند را شناخته باشد و بدون شناخت خدای متعال عبادت گمراهانه است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در قسمت دیگری از سخنان خود به اهداف موسسه از برگزاری دوره های طرح ولایت اشاره کردند و گفتند: طرح ولایت می خواهد شاخص انسانیت را در انسان به وجود آورده و زندگی انسانی به او دهد و کاری کند که عبادت احرار را انجام دهد.
ایشان افزودند: دوره های طرح ولایت بسیار گوهر گرانبها و عظیمی است که هر کسی می تواند کوچکترین قدمی برای آن بردارد باید آن را نعمت بزرگ الهی بداند چرا که باعث می شود فرد از حیوانیت به انسانیت درآید یا اینکه انسانیت وی  حفظ شود، در عالم چیزی ارزشمندتر از این نیست.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفتند: بسیار خسران بزرگیست که کسی در چنین فضایی باشد و عبادت تجار انجام دهد، شما مسئولین این طرح ولایت که خدای متعال توفیق بزرگی به شما داده است سعی کنید عبادت احرار را انجام دهید چرا که در این صورت برکات این خدمت شما واقعا قابل تصور نیست.